Neden Personal TRAINER İle Çalışmalısınız?

Kişisel Antrenör Mete Pötöy tarafından yazılmıştır.
personal training

İlgi = Fark

Personal Training (Fitness Özel Ders), okul döneminde alınan özel dersten çok da farklı değildir. Sınıf öğretmeni konuyu 1 veya 2 kez anlatır, özel hoca ise siz anlayana kadar!

Konuyu sınıf ile dinlediğinizde sınavdan 50 alırsınız, özel ders sonrası ise 80.

Sakatlanmazsınız!

Şayet bir ”Sahte Hoca” ile çalışmıyorsanız, yasaklı egzersizleri uygulamıyor, doğru teknik-formda çalışıyor ve olması gerektiği kadar zorluyorsunuz demektir. Sakatlık riskiniz en aza inmiş olur.

Vakit kazanırsınız!

İyi bir Personal Trainer (özel spor hocası) ile daha verimli çalışır ve amaçlarınıza daha erken ulaşırsınız. Burada gözden kaçan nokta, kişi o kadar da acelem yok diye düşünüyor olabilir. Ancak birkaç ay emek verip sonuç alamadığınızda spordan kopma ithimaliniz hayli artar. Zincir spor salonları üye olup vakit, emek, para harcayıp sonuç alamadığında spordan tümden kopan onbinlerce sporcu ile dolup taşıyor.

Doğru Sporcu Beslenmesi

‘Uzmanların’ bazıları, bırakın egzersiz programınızı gözden geçirmek, spor yapıp yapmadığınızı dahi sorgulamadan size ne yemeniz gerektiğini dikte ederler. Donanımlı bir personal trainer sizi adım adım takip eder ve nasıl bir ‘Sporcu Beslenmesi’ uygulamanız gerektiğini önerir. Makalelerimden ‘3 Günde 33 Kilo Diyeti’ni okumanızı tavsiye ederim.

Zorundasın!

Fitness sektörü salonlara üye olan ve devam etmeyen üyeler ile doludur. Hiç abartmadan söyleyeyim, salonlara haftada 1 veya daha az devam edenlerin oranı yüzde 70’tir. Personal trainer ile çalışırsanız, o hafta yapmanız gereken antrenmanları sorumluluk hissiyatı ile yapmak zorunda kalırsınız. Personal Trainer Fiyatları ilk bakışta size fazla gözükebilir. O paraya salona 1 sene üye olurum diye düşünebilirsiniz. Ama uygulamada aynı parayı Personal Training’e ayırdığınızda 3 ay içerisinde çok daha iyi sonuç aldığınızı görürsünüz. Vaktiniz de cebinizde kalır!

personal trainer (2)

Yüksek Motivasyon!

Zeki, kafa dengi ve güleryüzlü bir personal trainer ile çalışıyorsanız sporunuzun nasıl başlayıp nasıl bittiğini anlamazsınız bile! Keyifsiz halde spor yaptığınız sürece devamlılığınız olmayacaktır. Öte taraftan klasik spor salonu üyeliğinin aksine Personal Training’de 4 – 6 hafta boyunca aynı, monoton hareketleri yapmak zorunda kalmazsınız. Programınız her antrenmanda değişir. Sıkılmazsınız.

Başınızda durup sadece tekrarlarınızı sayan ‘‘3 çarpı 10’cu” bir hocanız yoksa, çok daha etkili, eğlenceli, değişken ve derin tabaka kaslarını çalıştıran Fonksiyonel Fitness egzersizleri yaparsınız.

Çalışma birebir olacağı için, egzersiz kolay veya zor geldiğinde müdahale anında yapılacak, zorluk derecesi optimum hale getirilecektir.

Paylaş:

Benzer Yazılar

Kalabalığa Değil, Vücut Tipi ve Amaca Göre Antrenman!