Neden Personal Trainer İle Çalışmalısınız?

İlgi = Fark

Personal Training (Fitness Özel Ders), okul döneminde alınan özel dersten çok da farklı değildir. Sınıf öğretmeni konuyu 1 veya 2 kez anlatır, özel hoca ise siz anlayana kadar!

Konuyu sınıf ile dinlediğinizde sınavdan 50 alırsınız, özel ders sonrası ise 80.

 

Vakit kazanırsınız!

İyi bir Personal Trainer (özel spor hocası) ile daha verimli çalışır ve amaçlarınıza daha erken ulaşırsınız.

 

Doğru Sporcu Beslenmesi

‘Uzmanların’ bazıları, bırakın egzersiz programınızı gözden geçirmek, spor yapıp yapmadığınızı dahi sorgulamadan size ne yemeniz gerektiğini dikte ederler. Donanımlı bir personal trainer sizi adım adım takip eder ve nasıl bir ‘Sporcu Beslenmesi’ uygulamanız gerektiğini önerir. Yazılarımdan ‘3 Günde 33 Kilo Diyeti’ni okumanızı tavsiye ederim.

 

Zorundasın!

Fitness sektörü salonlara üye olan ve devam etmeyen üyeler ile doludur. Hiç abartmadan söyleyeyim, salonlara haftada 1 veya daha az devam edenlerin oranı yüzde 60’tır. Personal trainer ile çalışırsanız, o hafta yapmanız gereken antrenmanları yapmak zorunda kalırsınız, isteseniz de istemeseniz de!

Nerede bırakmanız gerektiğini sizden daha iyi bilir, motivasyonunuzu yüksek tutar.

 

personal trainer (2)

 

Sakatlanmazsınız

Şayet bir ”Sahte Hoca” ile çalışmıyorsanız, yasaklı egzersizleri uygulamıyor, doğru ve olması gerektiği kadar zorluyorsunuz demektir. Sakatlık riskiniz en aza inmiş olur.

 

Yüksek Motivasyon!

4 – 6 hafta boyunca aynı, monoton hareketleri yapmak zorunda kalmazsınız. Programınız sık sık değişir.

Başınızda durup sadece tekrarlarınızı sayan ‘3 çarpı 10’cu bir hocanız yoksa, çok daha etkili, eğlenceli, değişken ve derin tabaka kaslarını çalıştıran Fonksiyonel Fitness egzersizleri yaparsınız.

Çalışma birebir olacağı için, egzersiz kolay veya zor geldiğinde müdahale anında yapılacak, zorluk derecesi optimum hale getirilecektir.

About The Author
-